Як прати постільну білизну

2020-12-02 00:00:00

Від якості сну залежить не тільки зовнішній вигляд або настрій, але і стан здоров'я людини. Факторів, які впливають на те, як пройде ніч, багато, і один з них – свіжість білизни. Ніхто не буде сперечатися, що лягати в чисту постіль – це справжнє задоволення, і більшість людей насолоджуються цим моментом. Щоб забезпечити комфортний, здоровий сон, необхідно регулярно прати спальне приладдя. На щастя, з появою сучасної побутової техніки процес значно спростився і не вимагає колосальних зусиль. Однак для отримання чудового результату необхідно дотримуватися певних правил та враховувати деякі нюанси прання постільної білизни.


Загальні поради по догляду для всіх типів тканини

Як часто міняти спальний комплект, вирішує кожна людина індивідуально, але лікарі рекомендують робити це не рідше одного разу на тиждень. Щоб правильно прати постільну білизну, враховуйте наступні моменти:

  1. Сортуйте текстиль. Ця порада стосується того випадку, коли перуться кілька комплектів. Звертати увагу необхідно на склад, а також колір предметів білизни. Не рекомендується відправляти в машинку тканини з натуральних волокон разом з синтетичними матеріалами. Якщо не дотримуватися цього правила, то можна швидко зіпсувати речі. У машинці-автомат для таких тканин, як бавовна або льон, передбачені висока температура води і багаторазове полоскання. Синтетика просто не витримує цей режим, і полотна швидко деформуються, втрачаючи привабливий вигляд. Також не можна змішувати при пранні білі і кольорові речі. Перші ризикують полиняти, а другі можуть потускніти.
  2. Читайте рекомендації виробника. У кожної тканини свої характеристики і властивості. Цей момент важливо враховувати, якщо хочете домогтися ефективного результату прання. Правильно виставлений режим допоможе не тільки якісно усунути забруднення, а й вберегти тканину від деформації.
  3. Не завантажуйте максимально машинку. У кожного приладу є інструкція, де завод-виробник рекомендує максимальну вагу речей, яку можна помістити в барабан. Перевищувати цю позначку неможна. Для досягнення високої якості прання рекомендується завантажувати машину на 50%. Крім того, заповнення барабану наполовину забезпечить легке віджимання і якісне полоскання білизни.
  4. Використовуйте відповідний порошок або рідкі капсули. Особливо це стосується кольорових виробів, які можуть втратити привабливий вигляд через неправильно обраний засіб. Уважно вивчайте склад порошку, в ньому повинні бути відсутні хлор та інші відбілюючі речовини. Враховуйте також, що для дитячої білизни необхідно вибирати спеціальний засіб, без запаху, барвників та фосфатів.
  5. Вивертайте білизну навиворіт. Під час прання тканина піддається інтенсивній механічній обробці, через що волокна деформуються, структура полотна погіршується і річ втрачає яскравість фарб. Вивертання наволочок і підковдр допомагає довше зберегти вигляд білизни, уникнути розводів на лицьовій стороні, а також вигорання на сонці при сушінні. Крім того, так ви зможете виявити деякі несподівані предмети, які випадково опинилися в ліжку. Наприклад, загублену шпильку або ґудзик. Пам'ятайте, що будь-яка стороння дрібниця, що потрапила при пранні в машинку, може стати причиною поломки пристрою.

           Завершальний штрих правильного прання – використання кондиціонеру. Засіб захищає тканину, продовжує термін експлуатації постільних речей, полегшує прасування, а також надає тонкий                 приємний аромат речам.


Прати або не прати новий комплект

Тільки що придбана білизна виглядає привабливо: кожен предмет акуратно складений, вигладжений і здається бездоганно чистим. Виникає питання про доцільність прання. Однак перш ніж застелити ліжко, подумайте, який шлях проходять речі від пошиття до полиць магазину. Матеріали можуть довго зберігатися на складі, де на стелажах накопичується пил. Потім з ними працюють в розкрійному та швейному цехах на фабриці, в яких полотна проходять через безліч рук.

Уявіть, скільки всього відбувається з білизною, перш ніж вона дістанеться до спальні.

Виробники рекомендують нову білизну прати перед використанням, і не варто нехтувати цією порадою. Так ви захистите себе від алергічних реакцій, подразнення шкіри та інших неприємностей. Після прання постіль стане по-справжньому чистою, і спати на ній буде одне задоволення.

Цікаво! Крім традиційних правил, як прати постільну білизну, існує кілька рекомендацій для досягнення ефективного результату процесу. На допомогу господиням приходять засоби, які є в кожному будинку:

Сода – універсальний засіб, який чудово усуває забруднення і пом'якшує тканину. Підходить для прання в гарячій воді при температурі 60 °С. Якщо потрібно відбілити білизну, то додають до неї перекис водню.

Кухонну сіль застосовують для прання ситцю, льону, а також інших тканин. Особливо добре впливає засіб на кольорові речі, яким допомагає зберегти яскравість і свіжість фарб.

Турбота про техніку

Не забувайте про свою помічницю, яка робить процес прання ефективним та комфортним. Пральна машинка потребує регулярного чищення. Використовуйте для цього спеціальні засоби або харчову соду. Обов'язково перевірте фільтр, де має властивість накопичуватися весь бруд і куди часто потрапляють дрібні деталі.

Не забувайте витягувати мокрі речі. Якщо їх надовго залишати, можуть з'явитися цвіль та неприємний запах. Очищайте добре знімний лоток для порошку і між пранням обов'язково провітрюйте пристрій.

Виконуйте нескладні правила догляду за технікою, і машинка забезпечить ідеальне прання вашої постільної білизни, а також інших речей!