Від якості сну залежить не тільки зовнішній вигляд або настрій, але і стан здоров'я людини. Факторів, які впливають на те, як пройде ніч, багато, і один з них – свіжість білизни. Ніхто не буде сперечатися, що лягати в чисту постіль – це справжнє задоволення, і більшість людей насолоджуються цим моментом. Щоб забезпечити комфортний, здоровий сон, необхідно регулярно прати спальне приладдя. На щастя, з появою сучасної побутової техніки процес значно спростився і не вимагає колосальних зусиль. Однак для отримання чудового результату необхідно дотримуватися певних правил та враховувати деякі нюанси прання постільної білизни.
Як часто міняти спальний комплект, вирішує кожна людина індивідуально, але лікарі рекомендують робити це не рідше одного разу на тиждень. Щоб правильно прати постільну білизну, враховуйте наступні моменти:
Завершальний штрих правильного прання – використання кондиціонеру. Засіб захищає тканину, продовжує термін експлуатації постільних речей, полегшує прасування, а також надає тонкий приємний аромат речам.
Тільки що придбана білизна виглядає привабливо: кожен предмет акуратно складений, вигладжений і здається бездоганно чистим. Виникає питання про доцільність прання. Однак перш ніж застелити ліжко, подумайте, який шлях проходять речі від пошиття до полиць магазину. Матеріали можуть довго зберігатися на складі, де на стелажах накопичується пил. Потім з ними працюють в розкрійному та швейному цехах на фабриці, в яких полотна проходять через безліч рук.
Уявіть, скільки всього відбувається з білизною, перш ніж вона дістанеться до спальні.
Виробники рекомендують нову білизну прати перед використанням, і не варто нехтувати цією порадою. Так ви захистите себе від алергічних реакцій, подразнення шкіри та інших неприємностей. Після прання постіль стане по-справжньому чистою, і спати на ній буде одне задоволення.
Цікаво! Крім традиційних правил, як прати постільну білизну, існує кілька рекомендацій для досягнення ефективного результату процесу. На допомогу господиням приходять засоби, які є в кожному будинку:
Сода – універсальний засіб, який чудово усуває забруднення і пом'якшує тканину. Підходить для прання в гарячій воді при температурі 60 °С. Якщо потрібно відбілити білизну, то додають до неї перекис водню.
Кухонну сіль застосовують для прання ситцю, льону, а також інших тканин. Особливо добре впливає засіб на кольорові речі, яким допомагає зберегти яскравість і свіжість фарб.
Не забувайте про свою помічницю, яка робить процес прання ефективним та комфортним. Пральна машинка потребує регулярного чищення. Використовуйте для цього спеціальні засоби або харчову соду. Обов'язково перевірте фільтр, де має властивість накопичуватися весь бруд і куди часто потрапляють дрібні деталі.
Не забувайте витягувати мокрі речі. Якщо їх надовго залишати, можуть з'явитися цвіль та неприємний запах. Очищайте добре знімний лоток для порошку і між пранням обов'язково провітрюйте пристрій.
Виконуйте нескладні правила догляду за технікою, і машинка забезпечить ідеальне прання вашої постільної білизни, а також інших речей!