Волокна TencelВолокна TENCEL® виготовляють з деревини евкаліпта за унікальною технологією. Евкаліпт - це швидкозростаюче дерево, його вирощують на так званих деревних фермах спеціально для промислового використання. Волокна витягують з рослин, які протягом всього свого життя перетворюють вуглекислий газ в кисень за допомогою фотосинтезу і води. Тобто фотосинтез є виключно корисним побічним продуктом виробництва TENCEL®, і таким чином, чим більше виробів з TENCEL® ми виробляємо, тим більше кисню виробляється на Землі.

Для культивування лісів можна використовувати неродючі землі, що не підходять для сільгоспугідь; деревам не потрібно ні штучного зрошення, ні генної модифікації, ні пестицидів. Економічність використання природних ресурсів у виробництві TENCEL® вражає, так, наприклад, з бавовни, вирощеної на площі 6м2, можна виготовити одну футболку, а з TENCEL®, отриманого з тієї ж площі вийде 10! Витрати води при виробництві TENCEL® можуть бути скорочені в 20 разів у порівнянні з бавовною. Інтоксикація і екологічний збиток наноситься воді і грунті при вирощуванні і обробці бавовни, величезний в порівнянні з виробництвом TENCEL®.

Основний принцип розвитку життя на Землі - циклічність. Волокна TENCEL®, вироблені з деревини, легко розкладаються в грунті, де продовжують зростання нові рослини. Матеріали TENCEL® можуть на 100% перероблятися повторно, не засмічуючи Землю, що визначає TENCEL® як один з найперспективніших матеріалів майбутнього. Унікальний замкнутий циклічний процес виробництва і використання волокон TENCEL® отримав «Європейську нагороду за збереження навколишнього середовища».

TENCEL® - новий, але вже досить відомий бренд, особливо в медицині та в текстильному виробництві. Чому? Унікальні властивості евкаліпта забезпечують матеріалу відмінні експлуатаційні та ергономічні якості, такі як міцність, влаговідведення, м'якість, гігієнічність.

Міцність.

Як в мокрому, так і в сухому стані волокна TENCEL® найміцніші серед целюлозних волокон, що забезпечує виробам з TENCEL® стабільність розміру і довговічність.

Контроль вологості.

TENCEL® взаємодіє з вологою як жоден інший матеріал. Волокна швидко і повністю абсорбують вологу, потім виводять її назовні. Волокно TENCEL® має унікальну волокнисту структуру і складається з маленьких волосків. Субмікроскопічні канали між кожним волоском регулюють поглинання і виведення вологи. 

Гладкість і м'якість.

В силу того, що волокна TENCEL® мають абсолютно гладку поверхню матеріал дуже м'який і не подразнює шкіру. 

Гігієнічність.

У бактерій немає шансів розмножитися при контакті з волокнами TENCEL®. Завдяки відмінним властивостями целюлози волога моментально проходить всередину волокна, не утворюючи вологу плівку на поверхні, в якій і відбувається швидке зростання бактерій. У синтетичних матеріалах, для порівняння, бактерії розмножуються більш ніж в 2000 разів інтенсивніше, ніж в волокнах TENCEL®.