Секрети простирадла на гумці

2021-02-11 11:40:11

Класичні простирадла практично пішли в минуле. Усе завдяки неймовірній зручності, яку забезпечують моделі з гумкою. Вони добре лягають на матрац, не збиваються під час сну й забезпечують комфорт, як би не спала людина. Плюс простирадла на гумці можна купити в будь-якому потрібному розмірі. Від вибору залежать безпека та комфорт сну. Адже на простирадлі людина лежить щоночі, і з ним постійно контактує шкіра. Гарний виріб повинен бути приємним на дотик, «повітряним» і бажано пошитим із натурального матеріалу. Так як же вибрати ідеальне простирадло з гумкою, яке виправдає всі очікування?


Простирадло на гумці – вдале рішення з 3 причин

Зранку бачите повністю зім'яту постіль? Простирадло на гумці – оптимальне рішення. Воно не збивається, а отже, дозволяє спокійно та міцно спати всю ніч. Підійде тим людям, які неспокійно сплять і не сприймають компромісів. Якщо навіть незначна нерівність викликає дискомфорт – не обійтися без простирадла на гумці.

Ще одна причина купити таку модель – надійний захист поверхні матраца. Виріб щільно покриває її, тому виключає ковзання та збивання під час сну. Не зіскакує та істотно полегшує щоденне прибирання ліжка. При цьому якісний виріб додасть елегантності й естетичної привабливості спальному ложу.


Визначаємо відповідний розмір

Параметри простирадла повинні відповідати площі матраца (з урахуванням його висоти). Воно має прилягати, рівномірно покривати поверхню, не морщитися й не збиватися. Щоб вибрати простирадло на гумці, до основних розмірів матраца додайте запас у 20 сантиметрів. Найпопулярнішими параметрами є:

  • 80х200 см – призначене для односпальних ліжок. Ідеально підходить для дитячої або підліткової моделі. Також бувають розміри 90х200 і 100х200 см;
  • 120х200 см – рішення, яке підходить для ліжок та розкладних диванів. Для них також вибирають 140х200 і 160x200 см. Такі вироби добре закривають матраци та двоспальні розкладні дивани. Вони представлені в різних кольорах, тому легко вибрати потрібну тканину та принт;
  • 180x200 см – добре підходить для великих двоспальних ліжок, забезпечуючи повноцінний комфортний сон. Для матраців великих параметрів спального ложа вибирайте 200х200 або 200х220 см. Такі моделі добре підходять для високих матраців, які потребують додаткового обрамлення по краях.

На окрему увагу заслуговує формат 220х240 см – це так званий королівський стандарт. Традиційно його виготовляють із дорогих натуральних тканин (бавовна, сатин, атлас), щоб підкреслити естетику спальні.

Яку вибрати тканину

Комфортність використання простирадла з гумкою визначається не тільки підхожим розміром, але й матеріалом, з якого воно виготовлене. Найкраще зважитися на купівлю виробу з якісної тканини або трикотажу натурального походження. Така матерія буде приємною на дотик, повітряною й не втратить первинних характеристик після прання. Розглянемо, яке підібрати простирадло на гумці під матрац, враховуючи характеристики різних тканин:

  • бавовна – це якісний і надійний матеріал. Він міцний та має ніжну текстуру. Тканини, що містять 100%-ну бавовну, дуже добре пропускають повітря та вбирають вологу. Завдяки цьому простирадло на гумці можна використовувати в будь-яку пору року (навіть у літню спеку). Бавовняну тканину можна прати за високих температур без побоювання, що вона «збіжиться», змінить колір або «сяде» (проте не завадить дотримуватися рекомендацій виробника). Додатковою перевагою бавовняного простирадла з гумкою є великий вибір розмірів, фактур, малюнків і кольорів. Найбільш популярною моделлю, придатною для багатьох ліжок і розкладних диванів, є бавовняне простирадло з гумкою 160х200 см;
  • махрові простирадла – це вироби, які шиються з тканини з петлями. Це можуть бути натуральні, напівштучні й синтетичні моделі. Основні переваги – висока міцність, еластичність і гігроскопічність. Махрове простирадло з гумкою товще за бавовняне, тому краще ізолює тепло й ідеально підходить для ліжка в холодні зимові місяці. Ця тканина не вимагає прасування, тому її охоче вибирають люди, які піклуються про естетичний вид постільної білизни, не хочуть витрачати багато часу на догляд за виробом. Найчастіше купують простирадла з параметрами 160х200 см (на односпальне ліжко) і 200х220 см (на двоспальне);
  • трикотаж – тканина з ніжною текстурою, приємною на дотик. Вона навіть після 200 циклів у пральній машинці зберігає міцність і еластичність. Її часто можна зустріти в дитячих спальнях. Добре лягає на поверхню матраца, не створюючи складок. Простирадла з джерсі виготовлені з суміші бавовни й синтетичних волокон. Особливе переплетення надає природну еластичність і ніжність. Вони теплі й комфортні. Оптимальною щільністю для них є 160 г/м2 і більше;
  • атлас – гладка, шовковиста тканина, яка чудово доповнить розкішний інтер'єр спальні. Таке простирадло на гумці має антистатичні властивості, забезпечуючи високу гігроскопічність і повітропроникність. Його охоче вибирають люди, які страждають на алергію або астму, тому що воно антистатичне. Атлас підійде для літньої спеки, тому що дарує приємне, делікатне відчуття прохолоди. Завдяки йому наша шкіра «дихає», сплячий не потіє та комфортніше відпочиває;
  • поліестер – це синтетичне волокно, яке також використовують для пошиття постільних речей. Воно міцне та стійке до вигоряння, тому довше зберігає первинний вигляд. За поліестером й іншими синтетичними тканинами легко доглядати. Він не сідає й не мнеться. Плюс вартість поліефірних тканин нижче, ніж бавовняних. Однак не варто вибирати вироби повністю зі штучних матерій (через «парниковий ефект»). Більш практичний варіант – поєднання поліестеру й бавовни. Для максимального комфорту виберіть простирадло щільністю понад 250 г/м2.

Якщо важко визначитися, яке підібрати простирадло на гумці під матрац, зверніть увагу на щільність. Це параметр, який вказує на кількість тканих волокон у квадратному метрі тканини. Більш висока вага вказує на товстий матеріал, а отже, важкий і довговічний. Діапазон щільності постільної білизни починається від 160 г/м2 і закінчується 1000 г/м2.

Простирадло на гумці: брати чи ні

Щоб прийняти остаточне рішення, ми пропонуємо оцінити переваги й недоліки спальної білизни на гумці. До плюсів належать:

  • щільне прилягання до матраца, що забезпечує захист;
  • ідеально рівна поверхня без складок і горбів;
  • велика різноманітність матеріалів, забарвлень і принтів;
  • полегшене заправлення ліжка;
  • простий догляд.

Простирадло на гумці ідеально підходить для круглих ліжок. Серед мінусів – незручне прасування і трохи більша ціна (у порівнянні з класичними моделями). Крім того, простирадло на гумці традиційно не включене до комплектів постільної білизни, тому його потрібно докуповувати окремо.


Особливості догляду

Для правильного використання ознайомтеся з рекомендаціями виробника. Класичними порадами вважаються:

  • регулярне прання (щоб пил і бруд не накопичувалися у волокнах);
  • мінімальне використання сильних мийних засобів, які можуть пошкодити структуру тканини;
  • сушка в сушарці для білизни при низькій температурі або на свіжому повітрі.

Якщо розкласти сухе простирадло на ліжку, можна уникнути утворення складок. Перед зберіганням у шафі переконайтеся, що виріб повністю сухий. Це дозволить уникнути появи цвілі й неприємного запаху. Правильне прання, сушка та зберігання забезпечать більш тривале використання.